Пак чой с чесън и джинджифил
Пак чой с чесън и джинджифил
Ако искаш да разнообразиш още повече палитрата от зеленчуци, която консумираш, екзотичният братовчед на зелето - пак чой, е тук за теб!
Оборудване
- 1 тиган
Необходими продукти
- 250 гр пак чой
- 1 стрък джинджифил около 3 см
- 1 скилидка чесън голяма
- 1 сл гхи или кокосово масло
- морска сол и черен пипер на вкус
- кокосови аминокиселини за сервиране
Инструкции
- Обели и нарежи джинджифила и чесъна на тънки филийки.
- Сотирай джинджифила в нагорещен тиган с гхито за около минута.
- Добави измития и подсушен пак чой. Сотирай и разбърквай често за около 2 минути, докато не придобие наситенозелен цвят.
- Намали котлона, прибави чесъна, затвори тигана с капак и остави да се задуши за 1 минута.
- Финално подправи с морска сол и черен пипер на вкус, разбъркай и острани от котлона.
- Сервирай с кокосови аминокиселини.
Допълнителна информация
Пак чой е още един зеленчук, с който можеш да разнообразиш палитрата от растителна храна, която консумираш и така да зарадваш добрите бактерии в чревната си микрофлора!Пак чой, познат още като бок чой или диво китайско зеле, принадлежи към семейство кръстоцветни заедно със зелето, броколите, карфиола, брюкселското зеле и др. Тъй като стъблата и листата му са хрупкави, а вкусът по-деликатен в сравнение с китайското зеле, може да се използва суров в салати. Също е подходящ за варене, задушаване на пара, добавяне в супи, към ориз или друг вид печени ястия. Общо взето - всичко зависи от въображението ти.Зеленчукът е характерен за китайската и други азиатски кухни, но вече се намира и отглежда по нашите географски ширини. Аз лично си го взимам от фермерските пазари.Предпочитам да го приготвям по най-простия начин, както в тази рецепта. Просто го измий и сотирай с изброените билки и подправки. В самия процес можеш да добавиш кокосови аминокиселини или да ги поднесеш при сервиране, за още по-голяма наслада. За мен кокосовите аминокиселини са далеч по-здравословна и приятна алтернатива на соевия сос, така че ги използвам във всички ястия, които изискват употребата му. Обикновено имат балансиран вкус със сладки, солени и пикантни нотки, както и доста изчистен състав.Рецептата е подходяща както за самостоятелна консумация, така и като гарнитура към ориз, месни и рибни ястия или каквото друго ти дойде на ум!Наслади й се с любимите хора и сподели дали ти е допаднала.